در این مراسم از ۵ پیشکسوت عرصه رسانه محمد نعمتی مدیر مسئول نگاه روز، حسین نارنجی نسب خبرنگار ورزشی صبح ساحل، شهرزاد پروین خبرنگار شهرستان‌ها از بندرلنگه، عباس رفیعی سردبیر نشریه ماراک و رهبر امامدادی عکاس قدردانی گردید.

قدرشناسی از همراهی اعضا

عبدالعلی پوراشرف نایب رئیس این تشکل صنفی رسانه ای با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: از همراهی اعضا انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان در جهت پیشبرد اهداف این تشکل قدردانی می‌کنم.

نایب رئیس انجمن روزنامه‌نگاران هرمزگان افزود: هفته خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت خبرنگار حقیقت طلب ایرنا شهید صارمی نام نهاده شده ،راه و رسالت خبرنگار را به روشنی تبیین می‌کند. روایتگری که جانش را برای انعکاس صحیح و دقیق خبر در طبق اخلاص نهاد .

پور اشرف با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عرصه رسانه بر تکریم فعالان این حوزه تاکید نمود و خاطر نشان کرد: نمی توان نام‌هایی که امروز در بین ما نیستند را فراموش کرد. یاد و خاطره شهید یوسف دقت، زنده یاد حاج قاسم کرمی،حاج ایوب دبیری نژاد، منصور نعیمی، سید علی علوی، حسن آتش زبان، زنده یاد دانشور، محمد بشیری، محمد زاهد پور  درعرصه رسانه هرمزگان همواره زنده خواهد ماند.

وی از همراهی اعضا،میهمانان، پیشکسوتان حاضر در مراسم قدردانی کرد و گفت: خدا را شاکریم که در سنوات گذشته با همراهی و همدلی توانسته ایم موانع و مشکلات سد راه اطلاع‌رسانی را تقلیل داده و برای پیشبرد اهداف، بدون حاشیه و اختلاف سلیقه گام برداریم. انرژی مثبت اعضا را همیشه درکنار خود داریم و با افتخار نام این تشکل در بین اهالی رسانه و روابط عمومی بلند آوازه است.

وی ادامه داد، از تلاش‌های صادقانه اعضای هیئت مدیره، بازرسان، دبیر این تشکل، مدیریت مجموعه گردشگری ساحلی دریایی ناروال و کارکنان مجموعه، کسانی که بی ادعا این تشکل را دربرگزاری مراسم حمایت و همراهی کردند، تشکر و قدردانی می نمایم .

مراسم با همت اعضا
بی حاشیه اما همچنان محکم گام بر می دارند تشکلی که باهمت اعضا پا به عرصه گذاشت و حیاتش به اتکای همراهی آنهاست. مراسم روزخبرنگار نمایش همدلی و صمیمیت در این جمع رسانه‌ای است. نام‌ها و یادها هرگز فراموش نمی‌شود و برای یک هدف مشترک حرکت می کنند. حفظ جایگاه این تشکل و حمایت از اعضا در اولویت قرار دارد.

برای اولین بار با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در راستای تحکیم پیوند رسانه و این نهاد به اعضا کتاب اهدا شد. تا پیوند ناگسستنی اهالی این حوزه با کتاب مورد تاکید قرار گیرد.

شب به یادماندنی
در اقدامی ابتکاری در این مراسم کارت عضویت اعضا با طراحی دو زبانه (فارسی و انگلیسی) به آنان اهدا گردید.

تلویزیون اینترنتی هروتا نیز در کنار انجمن روزنامه‌نگاران گزارش این مراسم را پوشش داد .

تجلیل از اعضا و عکس یادگاری به نشانه استمرار همدلی پایان بخش مراسم بود.